Hydroizolacja domu. O czym pamiętać przed i w trakcie zimy
Zima zawsze zaskakuje. W chłodne i wilgotne dni ważna staje się odpowiednia hydroizolacja. Uniemożliwia ona przedostawanie się wilgoci do wnętrza i chroni przed zniszczeniami.
Hydroizolacja balkonu – najważniejsze kwestie
Najbardziej narażonym na działanie zimna i wilgoci elementem domu jest balkon. Do izolowania tarasu poleca się dwuskładnikowe preparaty izolujące takie jak IZOMASS 2K. Przeznaczona jest ona do uszczelniania i uzupełniania ubytków na balkonach. Środek jest prosty w przygotowaniu i aplikacji. Wystarczy wymieszać oba składniki i nanieść na powierzchnie balkonu. Jedna warstwa hydroizolacji schnie około 3 godzin. Ta izolacja na bazie cementu, żywicy polimerowej i specjalistycznych dodatków może być stosowana tak na podłogach, jak i na powierzchniach pionowych.
Hydroizolacja fundamentów – dlaczego jest ważna?
Hydroizolacja jest szczególnie istotna w wypadku pomieszczeń położonych poniżej poziomu gruntu. W zimie roztapiający się śnieg może doprowadzić do pojawienia się wilgoci np. w piwnicy, suterenie lub łazience czy pralni położonych poniżej poziomu zalewania. W tym wypadku pomoże nam folia izolująca w płynie taką jak FOLMIX PLUS. Jest ona odporna na działanie mrozu i wzmocniona włóknem mineralnym. Zapewnia to hydroizolację pomieszczeń poniżej poziomu gruntu. Co więcej, utworzona powierzchnia izolacji jest wysoce przyczepna. Ułatwi to nam położenie glazury lub gresu. Produkt dostępny jest aż w 3 pojemnościach – 4kg, 7kg i 12kg. Pozwoli nam to idealnie dobrać ilość potrzebnej izolacji do izolowanej powierzchni.
Jak hydroizolować wnętrza?
Warto pochylić się nad hydroizolacją kuchni i łazienki, a więc pomieszczeń narażonych na działanie wilgoci. W tej sytuacji dobrze sprawdzi się izolacja dwuskładnikowa taka jak IZOMASS 2K P. Zapewni ona odpowiednią izolację i chronią powierzchnię przed działaniem wody. Produkt może być stosowany zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, na ścianach i powierzchniach poziomych. Ta izolacja zapewni trwałą, elastyczną i nieprzepuszczalną powłokę także na podłożach drewnopochodnych czy podłogach ogrzewanych. Preparat ten może być także stosowany na powierzchni gipsowych płyt G-K, co czyni go wyjątkowo uniwersalnym i popularnym.