Hydroizolacja pod okłady ceramiczne – dlaczego warto?
Dobrze wykonana hydroizolacja zapewnia ochronę domu przed wilgocią i wodą. Bez odpowiedniego zabezpieczenia mogą one uszkodzić konstrukcję budynku, powodować powstawanie grzybów i pleśni, a co za tym idzie stanowić duże zagrożenie dla obiektu i człowieka. W naszym asortymencie oferujemy profesjonalne preparaty, które pozwolą skutecznie wykonać hydroizolację.
Hydroizolacja łazienki i kuchni
Kuchnia i łazienka to pomieszczenia narażone na częsty kontakt z wodą i osadzającą się wilgoć. Aby odpowiednio ochronić sprzęty i powierzchnię konieczne jest wykonanie hydroizolacji. Dzięki niej można ochronić wnętrza przed szkodliwym działaniem szkodliwych czynników. Brak zabezpieczenia zwiększa bowiem ryzyko powstawania pleśni, co może prowadzić nawet do konieczności całkowitego remontu. Hydroizolację można wykonać samodzielnie np. za pomocą folii w płynie FOLMIX. Należy ją jedynie wymieszać i nanieść pędzlem na oczyszczone, zagruntowane podłoże. Folia w płynie jest niezawodnym sojusznikiem w walce o trwałość i estetykę naszych domowych przestrzeni, zwłaszcza w tych narażonych na wilgoć, jakimi są kuchnia i łazienka.
Właściwa hydroizolacja piwnic
Hydroizolację trzeba przeprowadzić również w miejscach, które znajdują się poniżej poziomu gruntu. W piwnicach lub suterenach wilgoć może pojawić się pod wpływem gwałtownych opadów, wód gruntowych czy topniejącego śniegu. Aby je zabezpieczyć, warto wykorzystać materiały bitumiczne – na przykład IZOMASS 2K P. Ten szlam izolacyjny posiada doskonałe właściwości izolujące, a dodatkowo jest odporny na działanie wody pod ciśnieniem. Powstała po jego zastosowaniu hydroizolacja jest elastyczna, wodoodporna i paroprzepuszczalna.
Hydroizolacja balkonów i tarasów – dlaczego jest ważna?
Taras i balkon to miejsca, które są wysunięte poza obrys budynku. Z tego powodu są niezwykle narażone na działanie wilgoci i zmiennych temperatur, a to oznacza, że tutaj również niezbędna jest hydroizolacja. Można wykonać ją za pomocą preparatu IZOMASS 2K – dwukomponentowej masy powstałej na bazie cementu, żywicy polimerowej i dodatków mineralnych. Taka kompozycja pozwala ochronić powierzchnię nie tylko przed działaniem wody, ale również promieniami UV.
Hydroizolacja basenu – jak ją wykonać?
Tak samo, jak w przypadku innych hydroizolacji przygotowania zaczyna się od dokładnego wyczyszczenia podłoża. Następnie należy sprawdzić, czy na powierzchni nie ma żadnych ubytków, które trzeba uzupełnić zaprawą lub wylewką zanim położymy hydroizolację. Po przygotowaniu basenu można przejść do hydroizolacji. W przypadku basenów, których niecki są wykonane ze zbrojonego betonu, najlepiej wykorzystać masę polimerowo-cementową np. IZOMASS 2K F. Ten dwuskładnikowy preparat stworzony z mieszanki polimerów i składników mineralnych zapewnia właściwą ochronę powierzchni przed ciągłym działaniem wody. Po wymieszaniu produktu nakładamy warstwę hydroizolacji, która cechuje się dużą elastycznością i odpornością na działanie wody pod ciśnieniem, niskich temperatur i chloru.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.